;
Strona główna » Kadry i płace PL i UE, ZUS, US, e-AKTA, CIT, VAT, paliwo, bieżący WYNIK FINANSOWY

Kadry i płace PL i UE, ZUS, US, e-AKTA, CIT, VAT, paliwo, bieżący WYNIK FINANSOWY

od Zespół ITD-PIP

Księgowość w transporcie, teczki kierowcy, płace i kadry

Małe i średnie firmy transportowe nieposiadające własnych działów księgowości korzystają z zewnętrznych biur rachunkowych.

Obsługą działalności gospodarczych i spółek handlowych zajmują się dostępne powszechnie biura księgowe. PROBLEM się zaczyna gdy mamy do czynienia z branżą transportową. Specyficzne zasady, faktury dwuwalutowe, podatek od środków transportu i bieżący WYNIK FINANSOWY firmy – to niestandardowe opcje i najczęściej są albo niedostępne, albo w ramach opcji dodatkowych do standardowej usługi.

Jeśli połączymy to z duża rotacją kierowców, potrzebą zabezpieczenia powierzonego mienia w umowie, zatrudnianiem obcokrajowców, przygotowaniem dokumentów na poczatku zatrudnienia oraz na koniec, rozliczanie oddelegowania i płac zagranicznych w transporcie – tworzy się bardzo konkretna nisza usług specyficznych na branży transportowej.

Przygotowanie umów-zlecenia wraz z tłumaczeniami, umów o pracę z zakresem obowiązków i systemami premiowania dla kierowców, różnorodne metody naliczania wynagrodzeń – to charakteryzuje standard „transportowy”.

Podążając całą ścieżką rozliczenia wynagrodzeń i finansów firmy transportowej musimy dotknąć:

 • rozliczania ewidencji kierowcy z tachografu, kart drogowych (z busów do 3,5t), pracy w warsztacie;
 • paliwa, zwrotu VAT, rozliczania różnic kursowych;
 • należności podróży służbowych i składniki oddelegowania z Pakietu Mobilności;
 • faktury kosztowe (dwuwalutowe, noty, kompensaty, opłaty drogowe, grzywny i mandaty), faktury przychodowe, prowizje dla spedytorów, windykacje i odsetki;
 • obciążenia urzędowe (PIT, CIT, VAT, ZUS, środki transportu, itd);
 • przygotowanie dokumentów przy zatrudnieniu kierowców (pełna ścieżka badań, szkolenia BHP, akta osobowe, rejestracja ZUS);
 •  płace kierowców, koszty oddelegowania, podróże służbowe, zmienne składniki urlopowe i chorobowe, zgłoszenia członków rodziny, PPK, prywatne ubezpieczenia;
 • doradztwo podatkowe i optymalizacje księgowe (inwestycje, amortyzacja pojazdów, sprzętu komputerowego, inwestycji firmowych, itd)
 • pełne zrozumienie języka księgowego i urzędowego, reprezentacja podczas kontroli ZUS, US, PIP, ITD, obsługa wyciągów bankowych, różnic kursowych,
 • obsługa spółek, konta księgowe, bilanse i sprawozdania, raporty GUS, zgłoszenia KRS
 • przekształcenia spółek, biegli rewidenci, obsługa prawna w Polsce i UE, windykacje

Jeśli odczuwasz strach przed natłokiem zmian w przepisach podatkowych i ograniczają Cię obowiązki administracyjne – pozwól sobie pomóc. Robimy to od lat, dla kilkuset firm, przejmując te operacje, które dla nas są rutynowe, a Ty musisz je odkrywać co miesiąc na nowo. Umów się na bezpłatną, niezobowiązującą rozmowę, podczas której wspólnie zastanowimy się jakie obowiązki zrobimy za Ciebie, a które chcesz sobie nadzorować samodzielnie. Doradzimy w sprawie systemów komputerowych, form opodatkowania i integracji księgowości z innymi systemami transportowymi.

 

Mała firma, działalność gospodarcza czy spółka z o.o. – znamy się na tym.

Masz małą firmę rodzinną, do tego warsztat i pracowników biurowych. Doradzimy Ci odpowiednią formę prowadzenia działalności, przygotujemy dokumenty pracownicze, stworzymy akta osobowe, przeprowadzimy Cię przez ZUS, US, GUS, VAT. Możesz do nas zadzwonić, zapytać, poradzić się.

Księgujemy dokumenty na bieżąco (online) dlatego możesz w każdej chwili zapytać o wynik finansowy Twojej firmy i w razie potrzeby zoptymalizować inwestycje i podatki (przed końcem miesiąca).

Prosta księgowość, kadry i płace dla zwykłej działalności gospodarczej? Tak, obsługujemy całą Polskę i wiemy jak to zrobić w firmie transportowej. Umów się na bezpłatną konsultację – odpowiemy na Twoje pytania.

Przeprowadzimy Cię przez cał proces rozliczania i księgowania oraz płac, kadr dokumentacji. Przejdziemy całą ścieżkę finansową, a Ty będziesz mieć dostęp na każdym etapie do danych, wyniku finansowego Twojej firmy i możliwość podejmowania decyzji dotyczących finansów swojego przedsiębiorstwa.

Strona używa informacji osobistych aby lepiej dopasować treści do Twoich oczekiwań. Zakładamy, że rozumiesz sens takiego działania, ale oczywiście możesz się nie zgodzić. Zgoda Czytaj więcej...

Polityka prywatności
;