;
Strona główna » Sam rozliczaj kierowców – program do rozliczania, delegacje, Pakiet Mobilności, integracje z GPS, TMS, Płace

Sam rozliczaj kierowców – program do rozliczania, delegacje, Pakiet Mobilności, integracje z GPS, TMS, Płace

od Zespół ITD-PIP

Nadchodzące zmiany przepisów z Pakietu Mobilności  wymuszają coraz większą digitalizację procesów rozliczania wynagrodzeń kierowców. Dzięki gotowym integracjom różnych systemów używanych w firmach transportowych automatyzujemy wykrywanie trybu rozliczenia kierowcy.

Z informacji o typie zlecenia wiemy, który ładunek to kabotaż, a który jest przerzutem w trybie cross-trade. Możemy uznać, że konkretne przekroczenie granicy, odczytane z GPS-a, powinno być zaliczone do płac zagranicznych lub nie.

Po kompletnym przeliczeniu, wygenerowaniu delegacji i dopłat do płac UE system SuperTacho eksportuje gotowe zestawienia do księgowości.

CASE: … rozliczenie 170 kierowców zajmuje ok 7-8 godzin, dzięki temu nie ma potrzeby nadpłacania wynagrodzeń poprzez ryczałtowanie kwot (z powodu opóźnień w rozliczeniach). Teraz wynagrodzenia można wyliczyć dokładnie bez większego problemu na 2go-3go dnia kolejnego miesiąca. Wypłata 10tego nie jest w żaden sposób zagrożona.

Dodatkowym elementem analizy takiej firmy jest szkolenie dla spedytorów, którzy pozyskując ładunki i negocjując stawki potrafią zidentyfikować jaki ładunek spowoduje zaliczenie trasy do „oddelegowania” i wzrost kosztów wynagrodzenia kierowcy o 20-40%.

Wszystkie funkcje programu są zbudowane w sposób blokowy, co umożliwia ich szybką modyfikację i rozwijanie lub podmianę wg sugestii i potrzeb zgłaszanych przez Klientów.

Każdy przesłany do nas wzór pliku z granicami z dowolnego systemu GPS po weryfikacji jest integrowany z modułem IMPORT. Ulepszenia są udostępniane w ramach aktualizacji pobieranych automatycznie poprzez mechanizm aktualizacji programu. Użytkownicy mają możliwość zgłaszania różnego rodzaju sugestii i propozycji rozwojowych do oprogramowania. Dzięki temu program stale się rozwija i jako tworzony przez użytkowników wspiera bardzo konkretnie  osoby rozliczające.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu?

Zajmujemy się rynkiem oprogramowania do rozliczania kierowców od 18 lat. Jako zewnętrzny zespół projektowy i wdrożeniowy braliśmy udział w tworzeniu większości aplikacji do rozliczania kierowców w Polsce. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem – zadaj nam swoje pytania, my dołożymy ciekawostki, których możesz nie znać. Dopiero wtedy zdecydujesz.

Inne oczekiwania ma właściciel firmy a inaczej szuka programu użytkownik, który potem będzie na nim pracował. Wybierając rozwiązanie na minimum kilka lat warto poświęcić dwie chwile na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ.

Porównaj różne metody wyliczania!

Tak samo jak różnice między różnymi producentami samochodów, podobnie w branży IT różnice są w: „silniku” aplikacji, wyposażeniu dodatkowym, obsłudze serwisowej, kosztami części zamiennych (napraw i ulepszeń). Otwarta współpraca z wszystkimi systemami GPS (pobieranie granic do delegacji i płac zagranicznych), z systemami TMS (zlecenia i ładunki – określające kabotaż, tranzyt, cross-trade, eksport/import), kadrowo-płacowe (nieobecności z kadr, eksport ewidencji do wypłat).

Zapraszamy na „jazdę próbną” – nasi instruktorzy (doradcy) pokażą kluczowe funkcje programu, opcje ułatwiające prowadzenie rozliczeń. Specjalne tryby „sport” i „bezpieczeństwo” pozwalają zautomatyzować i przyspieszyć proces rozliczeń (np. pełne rozliczenie 170 kierowców w 1 dzień!). Tryb „bezpieczeństwo” oznacza, że firma i użytkownik mają czuć się maksymalnie zaopiekowani i zabezpieczeni przed roszczeniami kierowców i nieprawidłowymi karami.

Znamy algorytmy napędzające programy kontrolne ITD i PIP, dlatego stosujemy inne metody, aby móc szybciej wykrywać nadinterpretacje lub złe ustawienia kontroli.

W programach kontrolnych jest od 100-180 różnego rodzaju scenariuszy kontroli – każdy inspektor czy policjant ma możliwość dość swobodnego ustawiania różnego typu opcji, które mają wpływ na wyniki kontroli. Stosujemy metodę ograniczonego zaufania – dlatego zawsze sprawdzamy protokoły kontrolne INNYM NARZĘDZIEM.

Jeśli potrzebujesz porady w trakcie okresu testowego – skontaktuj się z nami – codziennie rozliczamy setki kierowców i wyjaśniamy dziesiątki zapytań – zadzwoń: HANDLOWCY ITD-PIP

 

Poznaj SuperTacho zupełnie za darmo!

Czy jesteś już gotowy na to, aby poznać nasz program? Chcemy, abyś przed jego zakupem mógł się przekonać o jego szybkości i wydajności. Chcemy, żebyś mógł poznać go w działaniu – tak jak setki naszych klientów.
Dlatego też oferujemy Tobie 7-dniowy okres testowy z dostępem do pełnej wersji SuperTacho. Będzie to czas, kiedy będziesz mógł zapoznać się z naszym programem, poznać jego funkcje i tak jak inni, przekonać się, że praca nad ewidencją może być znacznie łatwiejsza.

Skontaktuj się z nami – ustalimy Twoje oczekiwania względem programu i ustalimy termin BEZPŁATNEGO TESTOWANIA

Strona używa informacji osobistych aby lepiej dopasować treści do Twoich oczekiwań. Zakładamy, że rozumiesz sens takiego działania, ale oczywiście możesz się nie zgodzić. Zgoda Czytaj więcej...

Polityka prywatności
;